پشتیبانی واتساپ
ارتباط با ما از طریق واتساپ ×
سلام چه کمکی میتونم انجام بدم؟
آموزش تعویض باطری کنترلر کنسول بازی پلی استیشن 4 | گیفت مکس
×
آموزش تعویض باطری کنترلر کنسول بازی پلی استیشن 4

تاریخ انتشار :

اشتـــراک گـــذاری مطلب

آموزش تعویض باطری کنترلر کنسول بازی پلی استیشن 4

ابتدا خدمتتان عرض کنیم که اگر یک درصد تصور می‌کنید نمی‌توانید این روند را انجام دهید، بهتر است کار را به فردی که در این زمینه مهارت دارد بسپارید تا خسارتی به کنترلرتان وارد نشود.

باتری استفاده شده در کنترلر DUALSHOCK 4 توجه کنید که 3.7 ولتی است اما دقت داشته باشید که هر باتری 3.7 ولتی نمی‌تواند جایگزین باتری کنترلر شود. پس حتما مدل مربوطه را از روی توضیحات پشت کنترلرتان چک کنید. به عنوان مثال بعضی کنترلر‌ها از مدل CUH-ZCT1E پشتیبانی می‌کنند و بعضی دیگر از مدل CUH-ZCT2.

همچنین قبل از شروع به این کار توجه کنید که طول این پروسه را در مکانی انجام نمایید که قسمت های کوچک و ریز داخل کنترلرتان گم نشود ، برای مثال داخل کنترلر فنر های خیلی ریزی وجود دارد که در صورت گم شدن پیدا کردن آنها بسیار سخت است. بعد از اطمینان خاطر از نکات بالا مراحل زیر را دنبال کنید :
خرید گیفت کارت

 • ابتدا باید 4 پیچی که پشت کنترلرتان هستند را باز کنید. دقت کنید، زیرا این پیچ‌ها کوچک‌ هستند. پس از باز کردن حتما آن‌ها را در جای مناسبی قرار دهید که گم نشوند.
  خرید گیفت کارت گیفت مکس
 • حال باید با اسپاجر(صفحه‌جداکن‌) به آرامی صفحات کنترلر را از یکدیگر جدا کنید. برای این کار بهتر است این روند را طی کنید: مابین دو آنالوگ حرکتی، دقیقا کمی پایین‌تر از دکمه PS، درگاه یو‌اس‌بی را می‌توانید بیابید. در اولین مرحله باید اسپاجر را بین نوار نازکی که دو صفحه را از یکدیگر جدا می‌کند قرار دهید و به آرامی و با کمی زور درز این قسمت را باز کنید. سپس به سراغ دو دکمه R1 و L1 رفته از طریق درزهای آن، دو صفحه کنترلر را از یکدیگر جدا کنید.
  خرید گیفت کارت گیفت مکس
 • حالا می‌توانید به راحتی صفحات را از یکدیگر جدا کنید. فقط مواظب باشید، زیرا کابلی را خواهید دید که دو برد مربوط به نوارنورانی کنترلر را به یکدیگر وصل می‌کند. برای راحت‌تر شدن کار، کافی‌ست یک‌ طرف کابل را باز کنید (البته به این قسمت کابل نمی‌توان گفت و بیشتر شبیه به یک صفحه الکترونیکی است)؛ فقط باید طرفی که این صفحه به کنترلر وصل شده است را به یاد داشته باشید تا در انتها بتوانید بار دیگر آن‌ها را به یکدیگر وصل کنید.
  خرید گیفت کارت گیفت مکس
 • باتری قدیمی را از سیم‌هایش از درگاهی که به آن وصل شده است جدا کنید و باتری جدید را درست همانطور که باتری قدیمی قرار گرفته بود، درجایش محکم کنید. سپس مراحل قبل را معکوس انجام دهید تا دوباره صفحات به یکدیگر وصل شوند.
  خرید گیفت کارت گیفت مکس
 • باتری‌ها اغلب می‌توانند از قبل شارژ در خود داشته باشند؛ اما اگر دیدید کنترلر روشن نمی‌شود، می‌توانید آن را به یو‌اس‌بی‌ شارژ کننده وصل کنید. فراموش نکنید که برای بهره بردن از باتری‌ها باید آن‌ها را شارژ کنید تا از راه دور بتوانید با کنترلر کار کنید.

در انتها دوباره خدمتتان عرض کنیم که اگر یک درصد تصور می‌کنید نمی‌توانید این روند را انجام دهید، بهتر است کار را به فردی که در این زمینه مهارت دارد بسپارید تا خسارتی به کنترلرتان وارد نشود.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات تصویری


home

صفحه نخست

bars

دسته بندی ها

bag

فروشگاه

compose

وبلاگ

person

حساب کاربری

پشتیبانی را با ما تجربه کنید

09372821372

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...