×
آموزش خريد گيفت كارت ويزا (ویزا كارت )

تاریخ انتشار :

اشتـــراک گـــذاری مطلب

آموزش خريد گيفت كارت ويزا (ویزا كارت )

اولین چیزی که باید بدانیم این است که شرکت‌های ویزا كارت و مستر كارت ، صادرکننده کارت نیستند، بلکه کارت‌ها همگی توسط بانک‌ها صادر می‌شوند. ویزا كارت و مستر کارت ، شبکه‌هایی هستند که پرداخت‌های بین بانک‌ها و مشتریان بانک‌ها را پردازش می‌کنند.
با در نظر داشتن این موضوع، به طور کلی تفاوت ویزا کارت و مستر کارت چندان زیاد نخواهد بود. البته هر دو شبکه‌ پرداخت، به دارندگان کارت مزایایی از جمله بیمه ماشین اجاره‌ای، امنیت پرداخت و محافظت در برابر سوء استفاده ارائه می‌دهند.
هنگام انتخاب بین خريد ویزا كارت و مسترکارت ، به جای اینکه ویژگی‌های شرکت پردازشگر پرداخت را بررسی نماییم، مهم‌تر است که بدانیم بانک صادر‌ کننده کارت، چه امکاناتی را در ازای آن کارت اعتباری مانند جوایز، خرید، برداشت و انتقال مانده حساب معامله در اختیار ما قرار می‌دهد.

 

تفاوت ویزا كارت و مستر كارت

ویزا كارت و مسترکارت بیشتر شباهت دارند تا تفاوت! هردوی آن‌ها مزایای متنوعی دارند. بهترین مزیت، تخفیف در سفر و بسته‌های مربوط به تعطیلات است. اما به هر حال تفاوت ویزا کارت و مستر كارت هم یکی از عوامل ایجاد رقابت بین این دو است.

ویزا کارت دو سطح دارد: سطح پایه و ویزای امضا. بیشتر شرکت‌های ارائه دهنده کارت‌های سطح پایه، خدماتی از قبیل پرداخت صدمه ناشی از تصادف ماشین غیر اجاره‌ای، ضمانت‌های تمدید شده خرید، پوشش خرید بدون تایید، کمک‌های اضطراری و جایگزینی فوری کارت را پوشش می‌دهند.

کارت‌های ویزای امضا، شامل همه پیشنهادهای سطح پایه هستند؛ علاوه بر این، به عنوان یک سرویس نگهبان ۲۴/۷ و یک پورتال آنلاین، به صاحبان کارت ویزای امضا، خدماتی از قبیل دسترسی به تخفیف‌ها و دسترسی‌های ویژه به سرگرمی و ورزش و غذاخوری‌ و سفر و… را ارائه می‌دهد.

مستر کارت سه سطح دارد: سطح پایه، سطح جهانی و سطح ممتاز جهانی. ردیف پایه خدماتی شبیه ویزا دارد؛ به عنوان مثال، پرداخت صدمه ناشی از تصادف ماشین غیر‌ اجاره‌ای، محافظت علیه کلاهبرداری، کمک‌های سفرهای اضطراری، جایگزینی کارت و ضمانت‌های تمدید‌شده. مستر کارت یک سرویس قابل توجه دارد که ویزا ندارد:

حفاظت از قیمت. اگر کالایی به مبلغی خریداری شود و حداکثر تا ۶۰ روز بعد از خرید، مبلغ آن کاهش یابد، مستر کارت اختلاف را پرداخت خواهد نمود، بنابراین در این شرایط، مسترکارت از ضرر شما جلوگیری می‌نماید.

توجه داشته باشید اگر چه ویزا كارت به خودی خود، پیشنهاد حفاظت از قیمت ندارد، اما بعضی از بانک‌هایی که ویزا کارت صادر می‌کنند، از تغییرات قیمت محافظت می‌نمایند.

آیا تفاوت ویزا كارت و مستر كارت اهمیتی هم دارد؟

هنگامی که برای انتخاب کارت اعتباری، مزایای انواع کارت‌ها را را باهم مقایسه می‌کنید، بهتر است به جای بررسی مزایای شرکت پردازشگر، به مزایایی که بانک صادر کننده کارت ارایه می‌دهد بپردازید.

این خدمات عبارتند از: پاداش ثبت نام، جوایز خرید، برداشت و نقاط یا مسافت‌ها. حفاظت خرید از قبیل تمدید ضمانت یا تطبیق قیمت و خدمات مربوط به سفر مانند کیسه‌های چک رایگان و یا دسترسی به سالن فرودگاه. به خاطر داشته باشید این موضوع که شما واجد شرایط دریافت کدام کارت باشید به اعتبار شما بستگی دارد.

بهترین امکانات کارت اعتباری برای افرادی است که اعتبار بسیار خوبی دارند، البته برای افرادی که اعتبار متوسطی دارند هم کارت‌های اعتباری مناسب ​​وجود دارد؛ حتی کسانی که پیشینه اعتباری خوبی ندارند و برای بازسازی سابقه اعتباری بد خود تلاش می‌کنند هم می‌توانند گزینه‌های خوبی در میان کارت‌های اعتباری پیدا کنند.

در چه موارد خاصی نمیتوان از ویزاکات و مسترکارت جهت خرید استفاده کرد؟

البته ویزا کارت و مستر کارت همانند تمامی شرکت های معتبر بین المللی اجازه فعالیت قانونی یا غیر قانونی را چه بصورت مستقیم یا غیر مستقیم به کاربران خود نمی دهند.
موارد محدودی که نمیشود از کارتهای اعتباری استفاده نمود عبارتند از:

 • پرداخت در سایت های قمار
 • پرداخت برای بلیط های بخت آزمایی
 • پرداخت برای سایت های خلاف اخلاقی
 • پرداخت به سایت ویکی لیکس.

چگونه متوجه شویم که کارتی که قصد تهیه آن را داریم مورد پذیرش سایت مورد نظر قرار می گیرد؟

توجه داشته باشید اگر چه نمایش لوگوی کارتهای اعتباری ویزاکارت و مسترکارت بیان کننده پذیرش انواع این کارتها بیش از ۹۰ درصد می باشد اما بهتر است که قبل از تهیه کارت با پشتیبانی سایت مربوطه مکاتبه نمایید که نوع کارتی را که قصد تهیه آن دارید را مورد پذیرش قرار می دهد یا خیر.

چرا که ویزا کارت یا مستر کارت در ۳ نوع متفاوت صادر می شود:

 • کردیت کارت (ویزاکارت یا مسترکارت از نوع کردیت): کارت متصل به حساب بانکی است و موجودی کارت بر اساس نوع سپرده ای که در بانک گذاشته اید به اندازه مشخصی می تواند منفی شود.
 • دبیت کارت (ویزاکارت یا مسترکارت از نوع دبیت) :کارت متصل به حساب بانکی می باشد و میزان استفاده شما از کارت به اندازه موجودی ای که در بانک دارید می باشد.(حساب یا کارت قابلیت منفی شدن ندارد)

این کارتها معمولا درسه اعتبار کلاسیک، سیلور و گلد صادر می گردد که این سه نوع اعتبار کارت در میزان سقف برداشت از ATM و محدودیت خرید روزانه و میزان محدودیت شارژ روزانه و ماهانه متفاوت می باشد.

 • Prepaid کارت (ویزاکارت یا مسترکارت از نوع پریپید):

کارتهای Prepaid یا (از پیش پرداخت شده) در دونوع فیزیکی و مجازی صادر میگردند. این کارت ها متصل به حساب بانکی نیستند، ابتدا به میزان معینی شارژ می شوند و سپس تا سقف میزان شارژ شده میتوان از موجودی کارت استفاده نمود.
مزیت کارت های Pre-paid برای ایرانی ها در وجود همین تفاوت هاست. کارت های Pre-paid  بی نام هستند و این خود برای ایرانیان یک مزیت به شمار می رود چرا که اگر نام دارنده کارت بر روی آن به علت وجود تحریم های بانکی در دنیا علیه ایران هک شود هویت ایرانی بودن صاحب کارت فاش می شود.
در چنین شرایطی کارت مسدود شده و در خوشبینانه ترین حالت اگر حتی اگر کارت مسدود نشود ممکن است سایت مورد نظر به آن شخص ایرانی سرویس ندهد.

کارتهای پریپید به دو صورت زیر می باشند:

 • قابل شارژ: این کارت به مراتب قابلیت شارژ تا سقف معینی را دارد.
 • گیفت کارت: این کارت از نوع هدیه می باشد که قابلیت شارژ مجدد را ندارد.

پندینگ Pending شدن پرداخت به چه معناست؟

پندینگ به این معناست که خرید انجام شده اما مبلغ از کارت کسر نشده است که اغلب با نشان یا علامت سوال در صفحه تراکنش کارت دیده می شود. اگر چه این مبلغ در کارت دیده می شود اما جزو موجودی کارت محاسبه نمی شود.

این اتفاق زمانی رخ می دهد که مرچنت پذیرنده (سایت مورد نظر) به دلایلی از جمله موراد امنیتی مبلغ را به حالت معلق نگه می دارد تا حساب و اطلاعات شما را بررسی نماید، پس از تایید تراکنش با موفقیت انجام شده است (Approved) شده است.

(ریفاند برگشت پول) چیست؟

گاهی پرداخت بنا به دلایل مختلفی برگشت داده میشود. مانند مغایرت قوانین سایت با آی پی ایران یا حساسیت سایت به تفاوت بیلینگ آدرس و آی پی ثبت شده و ..این برگشت وجه را ” ریفاند Refund ” گویند که معمولا درصدی از مبلغ به عنوان سرویس فی کسر می شود. ریفاند وجه به هرکارتی که از آن خرید انجام شده امکان پذیر هست.
برگشت وجه به کارت در بازه زمانی ۳۰ روزه انجام می گیرد.

نتیجه نهایی در مورد خريد ویزا كارت يا مستر كارت

شاید انتخاب بین ویزا و مسترکارت برای برخی افراد، تفاوت جزئی داشته باشد؛ اما بهتر است وقت خود را صرف این کنیم که بانک صادر کننده چه مزایایی در ازای کارت ارائه می‌دهد، مثلا خرید، برداشت و پاداش درآمد. با این کار، مزایای بیشتری نصیب شما خواهد شد.

برای خريد ویزا كارت و مستر کارت و يا خريد ویزا كارت و مستر كارت مجازی به نمایندگی فروش گیفت کارت در ایران مراجعه و گیفت کارت اصلی و اورجینال را بصورت آنی دریافت کنید.

خرید وانیلا مستر کارت | خرید وانیلا ویزا کارت |خرید vanilla

گيفت كارت ويزا يا ويزا كارت آمريكا در گيفت مکس در اعتبارات:

خريد ویزا كارت 25 دلاری

خريد ویزا كارت 50 دلاری

خريد ویزا كارت 100 دلاری

خريد ویزا كارت 200 دلاری

خريد ویزا كارت 300 دلاری

خريد ویزا كارت 500 دلاری

موجود می باشد.

درصورت نیاز به خرید گیفت کارت وانیلا مسترکارت یا ویزاکارت تحویل 72 ساعته بصورت 100% قانونی و اسکن فیزیکی گیفت مکس با بهترین نرخ آماده ارائه خدمات میباشد.

مقالات مرتبط
⚡بررسی ورفع ارور We need more info to redeem your gift card گوگل پلی ⚡
⚡بررسی ورفع ارور We need more info to redeem your gift card گوگل پلی ⚡

بتازگی باتوجه به سیاستهای گوگل پلی در زمینه احراز هویت کاربران و کسانی که اقدام به ریدیم و شارژ اکانت خود با گیفت کارتهای گوگل پلی میکنند تدابیر سخت گیرانه تری رو اعمال میکند در این آموزش بسیار کاربردی و ضروری با گیفت مکس سایت تخصصی خرید گیفت کارت گوگل پلی همراه باشید. ربات های […]

آموزش نحوه استفاده از گیفت کارت ایکس باکس
آموزش نحوه استفاده از گیفت کارت ایکس باکس

اگر کنسول ایکس باکس وان را در اختیار دارید و می‌خواهید بازی‌های مختلف را به صورت قانونی خریداری کنید، باید از دو روش خرید بازی‌ها به صورت فیزیکی یا خرید آن‌ها به صورت دیجیتالی استفاده کنید. در این میان، خرید دیجیتالی بازی‌ها مستلزم شارژ اکانت ایکس باکس وان با استفاده از گیفت کارت ایکس باکس […]

آموزش استفاده و خرید گیفت کارت APEX Legend
آموزش استفاده و خرید گیفت کارت APEX Legend

گیفت کارت Apex Legends چیست و چه کاربردی دارد ! برای معرفی گیفت کارت Apex Legends لازم است با این بازی آشنایی داشته باشید. این محصول یک بازی آنلاین رایگان اول شخص در ژانر تیراندازی و جنگی است که در سال 2019 رونمایی شد. ماجرای بازی شامل رقابت 20 گروه سه نفره یا 30 گروه دو نفره […]

هر آنچه در مورد گیفت کارت توییچ Twitch باید بدانید
هر آنچه در مورد گیفت کارت توییچ Twitch باید بدانید

سایت Twitch (توییچ) چیست ؟ این سوالی است که گیمرهای تازه کار از خود می‌پرسند. توییچ در واقع یک سایت پخش زنده‌ (streaming) است که کاربران امکان کسب درآمد دلاری خود در این سایت داشته باشند. اگر شما استعداد و توانایی بالایی در گیمینگ (gaming) دارید، این سایت مکان مناسبی است تا بتوانید با نشان دادن توانایی و ترفند‌های […]

⚡ بررسی ورفع مشکل اررور Gift cards can only be used in the country در اکانت و گیفت کارت گوگل ⚡
⚡ بررسی ورفع مشکل اررور Gift cards can only be used in the country در اکانت و گیفت کارت گوگل ⚡

بتازگی باتوجه به حساسیت بسیار بالای گوگل به نوع اکانت  گوگل استفاده شده در پنل کاربری  حساسیت یا سیستم احراز هویت سخت گیرانه ای را برای درصدی از کاربران مشکوک اعمال کرده که مشکلاتی را برای کاربرای ایرانی ایجاد کرده بنحوی که یا امکان ریدیم یا شارژ گیفت کارت میسر نبوده یا بعد از شارژ […]

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *