×
آموزش مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play)

تاریخ انتشار :

اشتـــراک گـــذاری مطلب

آموزش مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play)

یکی از بروز مشکلات و ارورهای موجود در زمان استفاده از خدمات گوگل پلی را میتوان، تغییر ندادن IP دانست، که به دلیل وجود برخی تحریم ها و محدودیت­ها در کشورمان، باعث میشود تا یکسری از برنامه های خریداری شده به خوبی عمل نکنند، امّا به هیچ وجه جای نگرانی نیست چرا که یک  ابزار تغییر IP به راحتی می‌تواند مسئله به وجود آمده را حل کند، در نظر داشته باشید که حتی اگر بعد استفاده از ابزار تغییر IP باز هم با مشکل کار نکردن گوگل پلی       (Google Play)  رو به رو شدید، میتوانید با انجام مراحل موجود در مقاله، این مسئله را برطرف نمایید، پس با گیفت مکس سایت تخصصی خرید گیفت کارت گوگل پلی | 100% قانونی | تحویل آنی | تضمین کمترین نرخ خرید انواع گیفت کارت  بدون واسطه و مستقیم خریداری نمائید .

آموزش رفع مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play): برنامه گوگل پلی را فورس استاپ و دوباره اجرا نمایید.

گاهی اوقات یک فورس استاپ (Force Stop) ساده و اجرای مجدّد برنامه گوگل پلی سبب میشود تا مشکلات عملکردی آن رفع شوند، بنابراین شما هم به این مسئله به عنوان یک راه چاره ساده نگاهی بیندازید و برای فورس استاپ کردن اپلیکیشن گوگل پلی استور طبق مراحل زیر پیش بروید:

گیفت کارت گوگل پلی -گیفت مکس

 • وارد بخش تنظیماتSettings  شوید.
 • گزینه Apps، Applications  یا App Manager را انتخاب کنید (این بخش مربوط به مدیریت اپلیکیشن های نصب شده بر روی دستگاه میباشد.)
 • به تب All مراجعه نمایید.
 • برنامه Google Play Store را از لیست پیدا کرده و انتخاب کنید.
 • گزینه Force Stop را لمس کنید.

پس از طیّ مراحل بالا لازم است بار دیگر برنامه گوگل پلی استور را اجرا نمایید به احتمال زیاد در این شرایط مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play) رفع می‌شود، در صورت درست نشدن از راه حل های دیگری استفاده کنید.

 

آموزش رفع مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play): حالت پرواز را فعّال کنید یا اتّصالات خود را ریست نمایید.

گیفت کارت گوگل پلی -گیفت مکس

برای اینکه اتصّالات خود نظیر: وای فای، موبایل دیتا، اتصال به سرورهای تغییر IP و غیره را ریست نمایید، کافیست حالت پرواز گوشی خود را فعّال کنید، اکثر اوقات این کار منجر به رفع مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play) میشود، پس توصیه میگردد که یکبار این مسئله را امتحان کرده و انجام دهید، برای این کار ابتدا وارد منوی  Settings شده، گزینه More را برگزینید و سپس اسلایدر موجود در کنار گزینه Airplane Mode را فعّال سازید.

آموزش رفع مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play): حافظه کش گوگل پلی استور را حذف کنید.

اگر با انجام مراحل گفته شده در بالا مشکل برنامه گوگل پلی در دستگاهتان حل نشد، میتوانید کمی از حافظه کش (Cache) گوگل پلی استور حذف کنید که برای این کار باید به شرح زیر عمل نمایید:

گیفت کارت گوگل پلی -گیفت مکس

 • ابتدا وارد بخش Settings شوید.
 • گزینه Apps یا Applications را انتخاب کنید.
 • به تب All بروید.
 • برنامه Google Play Store را از لیست انتخاب نمایید.
 • و در نهایت گزینه Clear Cache را انتخاب کنید.

با انجام مراحل گفته شده، کافیست بار دیگر ابزار تغییر IP را فعّال کنید و سپس برنامه گوگل پلی را اجرا نمایید.

 

آموزش رفع مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play):  دیتای گوگل پلی استور را حذف کنید.

اگر با حذف حافظه کش گوگل پلی استور همچنان در عملکرد آن مشکل وجود داشت، اینبار شانس خود را با پاک  کردن دیتای برنامه امتحان کنید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

گیفت کارت گوگل پلی -گیفت مکس

 • وارد بخش Settings شوید.
 • گزینه Apps یا Applications را انتخاب کنید.
 • به تب All بروید.
 • برنامه Google Play Store را از لیست انتخاب نمایید.
 • گزینه Clear Data را انتخاب کنید.
 • در پنجره باز شده پاپ آپ، گزینه OK را لمس کنید تا با پاک سازی دیتای اپلیکیشن مورد نظر موافقت شود.

بعد از انجام مراحل بالا کافیست ابزار آی پی را فعّال نموده و برنامه گوگل پلی را اجرا کنید، در صورت نیاز میتوانید با اکانت گوگل خود لاگین شوید و عملکرد گوگل پلی استور را بررسی نمایید.

آموزش رفع مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play):از نبود گوگل پلی استور در لیست اپلیکیشن ها غیرفعّال شده دستگاه اطمینان حاصل کنید.

میتوان یکی از مشکلات خوب کار نکردن گوگل پلی را اپلیکیشن های محدود شده توسط دستگاه که در منوی  Apps  گوشی های اندرویدی  و در بخشی تحت عنوان Disabled قرار گرفته اند، دانست بنابراین شاید این موضوع ارتباطی با خطای گوگل پلی داشته باشد و حتّی ممکن است برنامه توسط شما غیرفعّال یا Disabled شده باشد، برای بررسی این مسئله در اندروید مراحل زیر را طیّ کنید:

 •  وارد بخش Settings شوید.
 • گزینه Apps یا Applications را انتخاب کنید.
 • به تب Disabled مراجعه نمایید.
 • اگر برنامه گوگل پلی استور (Google Play Store) در این بخش قرار گرفته، آن را لمس کنید و سپس گزینه Enable را انتخاب نمایید.

دقت داشته باشید که اگر برنامه گوگل پلی استور شما در بخش Disabled قرار داشت بدون شک بروز مشکل در عملکرد آن با حذف برنامه مذکور از این بخش برطرف خواهد شد.

 

آموزش رفع مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play): ساعت و زمان گوشی را تنظیم کنید.

در خیلی از مواقع تنظیم نبودن ساعت و زمان گوشی سبب بروز مشکلاتی در عملکرد برنامه گوگل پلی استور میگردد چرا که سرورهای گوگل همواره تلاش میکنند تا اطلاعاتتان را مطابق با  زمان و تاریخ خود با اکانت های شما سینک نمایند، به همین خاطر عدم هماهنگی و درست نبودن تاریخ و ساعت در گوشی سبب ایجاد اختلالاتی در برنامه شده و نهایتاً سبب پدیدار شدن مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play) میشود، با رفتن به منوی  Settings و انتخاب گزینه Date & Time به راحتی میتوانید ساعت و زمان تلفن همراهتان را تنظیم کنید.

آموزش رفع مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play):  حافظه کش گوگل پلی سرویس Google Play  Services  را حذف کنید.

برنامه گوگل پلی استور(Google Play Store)  با برنامه گوگل پلی سرویس  (Google Play Services) بصورت مستقیم در ارتباط میباشد و بروز هر گونه مشکل در گوگل پلی استور سبب کار نکردن گوگل سرویس میشود، برای جلوگیری از رخداد این مشکل لازم است یکبار حافظه کش گوگل پلی سرویس را حذف کنید.

گیفت کارت گوگل پلی -گیفت مکس

 • وارد بخش Settings شوید.
 • گزینه Apps یا Applications را انتخاب کنید.
 • به تب All مراجعه نمایید.
 • برنامه Google Play Services را از لیست انتخاب کنید.
 • گزینه Clear Cache را انتخاب و سپس با حذف آن ها موافقت نمایید.

حال ابزار تغییر IP را در گوشی اندرویدی خود فعّال کرده و برنامه گوگل پلی استور (Google Play Store) را اجرا نمایید.

آموزش رفع مشکل کار نکردن گوگل پلی (Google Play): دستگاه را فکتوری ریست کنید.

اگر با راه حل های گفته شده، مشکل عملکرد گوگل پلی شما درست نشد، تنها راه چاره، فکتوری ریست دستگاهتان است که البته قبل از انجام این کار باید از تمام محتوای گوشی یا تبلت خود یک فایل بکاپ تهیه نمایید تا در صورت بروز هر گونه مشکل، بتوانید اطلاعات خود را بازیابی کنید.

مراحل انجام فکتوری ریست اندروید:

گیفت کارت گوگل پلی -گیفت مکس

 • وارد بخش Settings دستگاه شوید.
 • گزینه Backup & Reset را انتخاب کنید.
 • گزینه Factory Reset را برگزینید و با انجام آن موافقت نمایید.

بعد از انجام این کار برای چند دقیقه صبر کنید تا فریند فکتوری ریست پایان یابد و اطلاعات آن به حالت پیش فرض کارخانه برگردانده شود، سپس میتوانید از گوشی خود استفاده کرده و برنامه گوگل پلی را اجرا نمایید.

درپایان در صورت نیاز به گیفت کارت گوگل پلی ، گیفت مکس سایت تخصصی خرید گیفت کارت گوگل پلی | 100% قانونی | تحویل آنی | تضمین کمترین نرخ خرید انواع گیفت کارت  بدون واسطه و مستقیم را توصیه میکنیم در لیست سایتهای مورد نظرتون جهت خرید بکار ببرید .

مقالات مرتبط
⚡بررسی ورفع ارور We need more info to redeem your gift card گوگل پلی ⚡
⚡بررسی ورفع ارور We need more info to redeem your gift card گوگل پلی ⚡

بتازگی باتوجه به سیاستهای گوگل پلی در زمینه احراز هویت کاربران و کسانی که اقدام به ریدیم و شارژ اکانت خود با گیفت کارتهای گوگل پلی میکنند تدابیر سخت گیرانه تری رو اعمال میکند در این آموزش بسیار کاربردی و ضروری با گیفت مکس سایت تخصصی خرید گیفت کارت گوگل پلی همراه باشید. ربات های […]

آموزش نحوه استفاده از گیفت کارت ایکس باکس
آموزش نحوه استفاده از گیفت کارت ایکس باکس

اگر کنسول ایکس باکس وان را در اختیار دارید و می‌خواهید بازی‌های مختلف را به صورت قانونی خریداری کنید، باید از دو روش خرید بازی‌ها به صورت فیزیکی یا خرید آن‌ها به صورت دیجیتالی استفاده کنید. در این میان، خرید دیجیتالی بازی‌ها مستلزم شارژ اکانت ایکس باکس وان با استفاده از گیفت کارت ایکس باکس […]

آموزش استفاده و خرید گیفت کارت APEX Legend
آموزش استفاده و خرید گیفت کارت APEX Legend

گیفت کارت Apex Legends چیست و چه کاربردی دارد ! برای معرفی گیفت کارت Apex Legends لازم است با این بازی آشنایی داشته باشید. این محصول یک بازی آنلاین رایگان اول شخص در ژانر تیراندازی و جنگی است که در سال 2019 رونمایی شد. ماجرای بازی شامل رقابت 20 گروه سه نفره یا 30 گروه دو نفره […]

هر آنچه در مورد گیفت کارت توییچ Twitch باید بدانید
هر آنچه در مورد گیفت کارت توییچ Twitch باید بدانید

سایت Twitch (توییچ) چیست ؟ این سوالی است که گیمرهای تازه کار از خود می‌پرسند. توییچ در واقع یک سایت پخش زنده‌ (streaming) است که کاربران امکان کسب درآمد دلاری خود در این سایت داشته باشند. اگر شما استعداد و توانایی بالایی در گیمینگ (gaming) دارید، این سایت مکان مناسبی است تا بتوانید با نشان دادن توانایی و ترفند‌های […]

⚡ بررسی ورفع مشکل اررور Gift cards can only be used in the country در اکانت و گیفت کارت گوگل ⚡
⚡ بررسی ورفع مشکل اررور Gift cards can only be used in the country در اکانت و گیفت کارت گوگل ⚡

بتازگی باتوجه به حساسیت بسیار بالای گوگل به نوع اکانت  گوگل استفاده شده در پنل کاربری  حساسیت یا سیستم احراز هویت سخت گیرانه ای را برای درصدی از کاربران مشکوک اعمال کرده که مشکلاتی را برای کاربرای ایرانی ایجاد کرده بنحوی که یا امکان ریدیم یا شارژ گیفت کارت میسر نبوده یا بعد از شارژ […]

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *